Anayasa turunu tamamlayan Kurtulmuş, tarih verdi

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni anayasanın içeriğine ilişkin görüşmelerin ekim ayından itibaren başlayabileceğini belirtti. 

Kurtulmuş, yeni anayasa görüşmeleri kapsamında AKP Meclis Grubu’nu ziyaret ederek, Grup Başkanı Abdullah Güler ve parti yöneticileriyle bir araya geldi. 

45 dakika süren görüşmenin ardından Kurtulmuş ve Güler gazetecilere açıklamalarda bulundu. 

“SÜRECİN ZOR OLDUĞUNU BİLİYORUM” 

Kurtulmuş, anayasa yapımıyla ilgili Meclis’te gurubu bulunan 6 siyasi partiyle gerçekleştirdiği ilk temasın son adımında AK Parti ile müzakerelerde bulunduğunu söyledi. Meclis’te yer alan diğer partilerin görüşlerini de alacaklarını bildiren Kurtulmuş, bu konuda fikri olan herkesin sürece katkı sunmasını sağlayacaklarını vurguladı. 

Sürecin zor olduğunu bildiğine işaret eden Kurtulmuş, yöntemin nasıl olacağı konusunda karşılıklı müzakereler yapılacağını, sürecin her aşamasında milletin bilgilendirilmesinin sağlanacağını kaydetti. 

Kurtulmuş, “Partilerle birlikte ortak bulunacak olan yöntemle, herhalde önümüzdeki yasama dönemi başladığında, ekim ayından itibaren bu meselenin içeriğine ilişkin görüşmeler başlayabilir” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x